Łączna liczba wyświetleń

NASZE PODRÓŻE

piątek, 6 marca 2020

ŁÓDZKIE CMENTARZYSKO LOKOMOTYW


Stoi na stacji lokomotywa 🚦
Nie jest już młoda i rdza z niej spływa 😉

Tym wstępem zapraszamy Was w podróż inną niż wszystkie...
Udajemy się dzisiaj do miejsca, gdzie lokomotywy przeszły na zasłużoną emeryturę 😉🚊🚦 
Stoją sobie opuszczone przez wszystkich nie mając nadziei, że jeszcze kiedyś poczują wiatr w tłokach 😄 puf puf puf


Znajdujemy się na opuszczonej bocznicy kolejowej stacji Łódź Olechów, która została zbudowana w 1941 roku w czasie okupacji niemieckiej, a do jej budowy wykorzystano Żydów z łódzkiego getta.





Musimy Wam się przyznać, że uwielbiamy urbexowe klimaty czyli zwiedzanie opuszczonych miejsc, domostw i innych obiektów o których świat zapomniał. 
Najważniejsza zasada urbexu to  "zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko ślady stóp" 🦶🦶👣👣 czyli eksplorator powinien zostawić miejsce w takim stanie, w jakim je pierwotnie zastał. 







Na bocznicy stoi kilkadziesiąt lokomotyw. Część z nich ma zostać wyremontowana, a podzespoły pozostałych maszyn ponownie wykorzystane jako części zamienne do obecnie jeżdżących pociągów.







Mimo, że wagony są w opłakanym stanie, całość robi niesamowite wrażenie. Nie trzeba eksploracji w czarnobylskiej Prypeci, żeby poczuć klimat miasta - widma 😱😱😱☢☢☢👍👍👍








To chyba myjnia pociągów 😏 Tak nam się wydaje. Oceńcie sami 


Ta dość nietypowa wycieczka pozostawiła w nas niedosyt i chęć odkrywania kolejnych urbexowych tajemnic, o których napewno dowiecie się z naszego bloga 😍😎😃





Jak w piosence Grażyny Świtały:
"... Ruszają wraz pociągi dwa
     z miasteczka B do miasta A
     i z miasta A do miasta B
     i mam określić, gdzie spotkają się..." 



Życzymy Wam  pociągów jadących tylko po właściwych torach 😘




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz